header

"W małej ojczyźnie - w Nawojowej,
Pośród pól lasów położonej,
Jest taka szkoła, która się zowie,
im. Julii błogosławionej.

Ona Patronką naszej pracy jest,
Ona pomocą w nauce, wierze,
Z miłością na nas z nieba patrzy wciąż,
Dobre uczynki złóżmy jej w ofierze..."

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj83
mod_vvisit_counterWczoraj42
mod_vvisit_counterTen tydzień216
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień320
mod_vvisit_counterTen miesiąc748
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1025

Aktualnie: gości 49 połączonych
Twój adres IP: 34.203.245.76
 , 
Today: Sty 17, 2019
Konkurs recytatorski „Droga do wolności malowana słowami poezji i prozy” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 08 października 2018 17:17

Z okazji – 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła młodych patriotów” nauczyciele języka polskiego zorganizowaliśmy w naszej szkole Konkurs Recytatorski pt. „Droga do wolności malowana słowami poezji i prozy”.

Celem konkursu było przede wszystkim podkreślenie znaczenia wydarzeń sprzed 100 lat i oddanie hołdu wszystkim, którzy przez okres niewoli walczyli o wolną Polskę a także wpajanie szacunku i przywiązania do historii Polski, jej niepodległościowych tradycji, osiągnięć oraz kultury i języka. Ponadto konkurs ten przyczynił się do popularyzacji poezji i prozy niepodległościowej oraz jej twórców wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły a także pozytywnie wpłynął na rozwój uzdolnień i umiejętności recytatorskich uczniów.

 

Konkurs był dwuetapowy, w I etapie tzw. klasowym uczestniczyli wszyscy uczniowie, którzy przygotowali recytację wierszy związanych z okresem walki o niepodległość. W II etapie finałowym, który odbył się 2 października b.r. zaprezentowali się najlepsi recytatorzy z poszczególnych klas. Przed profesjonalnym jury wystąpiło 28 finalistów, najliczniejszą grupę stanowili uczniowie klas V.

Uczestnicy wystąpili w trzech grupach wiekowych według kolejności ustalonej w drodze losowania.

Wszyscy wspaniale się zaprezentowali Recytacja wielu uczestników zachwycała oryginalną interpretacją, ekspresyjnością i dynamiką. Talent recytatorski naszych uczniów doceniło jury przyznają nagrody w poszczególnych kategoriach:

• klasy I – III szkoły podstawowej i oddział 0

I miejsce- Daniel z klasy I b

II miejsce-Ania z klasy II b

III miejsce-Martynka z klasy I a

• klasy IV – VI szkoły podstawowej

I miejsce- Bartek z klasy IV a

II miejsce-Karolina z klasy V b

III miejsce-Oliwia z klasy V a

• klasy: VII, VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum

I miejsce- Gabrysia z klasy VIII

II miejsce-Weronika z klasy III c i Iwona z klasy III a

III miejsce-Oliwia z klasy III d

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy brali udział w konkursie!

Poprawiony: poniedziałek, 08 października 2018 17:38
 

Kalendarz

styczeń 2019
N P W Ś C Pt S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Sondy

Przedmiot któremu poświęcasz najwięcej czasu, to:
 

Grafika losowa